Xodjayev Oybek Erkinovich
Hammuassis, Bosh Direktor
1969 yilda Samarqand shahrida tug‘ilgan.
Maʼlumoti: oliy, Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini.
Mehnat faoliyati:
1990-2001 – “O‘zagrosanoatbank” aksiyadorlik tijorat bankining (keyinchalik “Paxtabank” va “Agrobank” deb nomlangan) turli lavozimlarda, jumladan, Amaliyot boshqarmasi, Iqtisodiy tahlil, Kreditlash bo‘limlari, Valyuta operatsiyalari va tashqi iqtisodiy faoliyat, Qimmatli qog‘ozlar va Investitsiyalar, Loyihalarni moliyalashtirish boshqarmasi boshlig‘i, G‘aznachilik direktori va Bank Boshqaruvi raisining o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
2001-2002 – “AT&M” O‘zbekiston Respublikasi fond bozori ishtirokchilarini axborot-tahlili Markazi Boshqaruvi Raisi.
2002-2019 – xususiy konsalting kompaniyasi asoschisi va rahbari hamda MDH mamlakatlarida turli investitsiya loyihalari rahbari.
2019-2022 – Samarqand viloyati Hokimining o‘rinbosari – Samarqand viloyati investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi Boshlig‘i.
2022 – hozirgi kunda – “INVEXI” MChJ xususiy investitsiya konsalting kompaniyasi Hammuassisi va Bosh Direktori.
Asosiy Kompetensiyalar:
Biznes strategiyasi va rivojlantirish | Investitsiyalar | Birikish va qo‘shib olishlar (M&A) | Inqirozni boshqarish va qayta qurish | Moliyaviy, loyiha va xavf menejmenti | Xususiy kapitalni boshqarish (Private Equity) | Investitsiyalar va farovonlikni boshqarish | Korporativ boshqaruv | Savdoni moliyalashtirish | Bank ishi | FinTex (FinTech) | Farmatsevtika va kosmetika faoliyati | Likvidlik boshqaruvi | Venchur investitsiyalar | Xalqaro bozorlarga chiqish bo‘yicha konsalting | Raqamli biznes yechimlarini ishlab chiqish va joriy etish