Finvizier Consultancies DMCC — bu butun dunyo bo’ylab moliyaviy barqarorlikka erishish va rivojlanishga ijobiy ta’sir ko’rsatishga yordam beruvchi global litsenziyalangan konsalting firmasi bo’lib, Dubayda joylashgan.
Finvizier jamoasi yetakchi global konsalting firmalari, xalqaro kredit reyting agentliklari va investitsiya banklarida katta tajribaga ega yuqori malakali mutaxassislardan iborat. Jamoa a’zolarining xalqaro audit kompaniyalari, «Katta To’rtlik» (Big-4) dagi ish tajribasi muhim raqobat ustunligini shakllantiradi, bu moliyaviy va operatsion tahlilning eng yuqori standartlarini kafolatlaydi. Kompaniya rivojlangan va chegara bozorlaridagi suveren tuzilmalar, moliya institutlari va yirik korporatsiyalar bilan muvaffaqiyatli ishlaydi.
I. Kredit Reytinglari va Tahlili Sohasidagi Ekspertiza (Rating Advisory)
Finvizier mijozlarning kredit profilini oshirish va reyting agentliklari talablariga rioya etishni ta’minlash bo’yicha tan olingan ekspert hisoblanadi:
Reyting Maslahati (Rating Advisory): Suveren va korporativ reytinglarni olish yoki oshirishni maqsad qilgan mijozlarga har tomonlama yordam ko’rsatadi. Jamoa kredit reyting metodologiyasi bo’yicha chuqur ekspertizaga ega.
Moliyaviy Modellashtirish (Financial Modeling): Xatarlarni baholash, strategik qarorlar qabul qilishni qo’llab-quvvatlash va reytingga ta’sir qiluvchi moliyaviy ko’rsatkichlarni yaxshilash uchun murakkab moliyaviy modellashtirish xizmatlarini taklif qiladi.
Qarz Imkoniyatlarini Tahlil qilish: Qarz olishning optimal hajmi va tuzilishini aniqlash uchun batafsil tahlil o’tkazadi.
II. Kapital Jalb Qilish Bo’yicha Kompleks Konsalting (Funding & Structuring)
Finvizier xalqaro kapital bozorlariga samarali chiqish uchun zarur bo’lgan strategik yordamni taqdim etadi:
Moliyalashtirish Strategiyasi va Investorlar Bilan Hamkorlik (Funding Strategy & Investor Engagement): Moliyalashtirishning batafsil strategiyalarini ishlab chiqadi, qarz imkoniyatlarini tahlil qiladi va instrumentlarni tuzish bo’yicha maslahat beradi. Kompaniya xalqaro investitsiya hamjamiyati bilan professional hamkorlikni ta’minlaydi.
Kapital Jalb Qilish: Finvizier Yevroobligatsiyalar chiqarish va xalqaro moliya institutlari hamda banklardan yangi Kredit Liniyalarini tuzish bo’yicha maslahat beradi.
Qarzni Boshqarish: Mavjud qarz majburiyatlarini boshqarish strategiyalarini ishlab chiqadi, shu jumladan qayta moliyalashtirish va kapital tuzilmasini optimallashtirish bo’yicha maslahat beradi.
III. Barqaror Rivojlanish va ESG Transformatsiyasi (ESG and Climate Consulting)
Finvizier barqaror rivojlanishni faol qo’llab-quvvatlaydigan ESG konsalting sohasida yetakchi hisoblanadi:
ESG Maslahati (ESG Advisory): Mijozlarga ESG strategiyalari va hujjatlarini ishlab chiqish va integratsiya qilishda yordam beradi, shu jumladan ESG diagnostikasi va tavsiyalarini beradi. Kompaniya, shuningdek, ESG Reytinglari bo’yicha konsalting xizmatlarini ko’rsatadi.
Iqlim Konsaltingi (Climate Consulting): Iqlim xatarlari bo’yicha maslahat beradi, moslashish va ta’sirni yumshatish strategiyalarini ishlab chiqadi, shuningdek, iqlim loyihalarini aniqlaydi.
Barqaror Moliyalashtirishni Qo’llab-Quvvatlash: Yashil obligatsiyalar, ijtimoiy obligatsiyalar va Sustainable Sukuk kabi maqsadli instrumentlarni tanlash va tuzishda yordam beradi. Bu sohadagi muvaffaqiyat xalqaro mukofotlar bilan tasdiqlangan.
IV. O’zbekistonda Muvaffaqiyatli Hamkorlik
Finvizier Consultancies DMCC O’zbekistonda faol va muvaffaqiyatli ishlamoqda. Kompaniya turli xil konsalting xizmatlarini ko’rsatadi va O’zbekiston Hukumati, vazirliklar, yetakchi banklar hamda yirik davlat va xususiy kompaniyalar bilan strategik hamkorlikni amalga oshiradi.
Maksimal samaradorlikni va mahalliy xususiyatlarni chuqur tushunishni ta’minlash maqsadida, Finvizier «INVEXI» MChJ bilan mustahkam strategik sheriklikni rivojlantirmoqda. Har ikki kompaniya O’zbekistondagi bir qator muhim loyihalar bo’yicha muvaffaqiyatli hamkorlik qilmoqda.
Mahalliy Sinergiya: «INVEXI» MChJ ning jalb qilinishi konsorsiumni mahalliy qonunchilik va tartibga soluvchi bazani chuqur tushunish bilan ta’minlaydi, bu O’zbekistonda murakkab xalqaro loyihalarni muvaffaqiyatli yakunlashning kalitidir.
Sifat Kafolati: Finvizierning global ekspertizasi va INVEXI’ning mahalliy bilimining uyg’unligi mamlakatdagi mijozlarning strategik maqsadlariga erishish uchun zarur bo’lgan yuqori darajadagi ijroni ta’minlaydi.
Xizmatlarning to’liq doirasi va global tajriba haqida qo’shimcha ma’lumot olish uchun Finvizier Consultancies DMCC veb-saytiga tashrif buyurishingizni so’raymiz (https://www.finvizier.com/).