Huquqiy va komplaens ma’lumotlari
“INVEXI” MChJ investitsiyalar, savdo moliyalashtiruvi va biznesni rivojlantirish sohalarida korporativ va xususiy mijozlar uchun maslahat, muvofiqlashtirish va hamrohlik xizmatlarini ko‘rsatadi.
Kompaniya moliyaviy muassasa hisoblanmaydi, mijozlarning mablag‘larini jalb qilmaydi, saqlamaydi va boshqarmaydi, hamda litsenziyalanadigan faoliyatni amalga oshirmaydi, agar O‘zbekiston Respublikasi amaldagi qonunchiligida boshqacha talab etilmagan bo‘lsa.
Mas’uliyatni cheklash
INVEXI investitsion, savdo yoki moliyaviy bitimlarning tomoni sifatida ishtirok etmaydi, bundan shartnoma hujjatlarida aniq belgilangan holatlar mustasno.
Kompaniya maslahatlar natijasida mijoz uchinchi shaxslar bilan kirishgan munosabatlar bo‘yicha ularning harakatlari uchun javobgar emas.
Komplaens va etika
INVEXI halollik, shaffoflik va komplaens tamoyillariga muvofiq faoliyat yuritadi, jumladan:
KYC/KYB asosiy tartiblari (mijozlar va kontragentlarni identifikatsiya qilish);
AML/CFT tartiblari (pul mablag‘larini legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi choralar);
amaldagi sanksiya va cheklovchi rejimlarni hisobga olish.
Batafsil huquqiy, korporativ va boshqa tasdiqlovchi ma’lumotlar kontragentlarga rasmiy so‘rov asosida, due diligence tartiblari doirasida taqdim etiladi.
Rasmiy aloqa kanallari
INVEXI’ning yagona rasmiy internet domenlari: invexi.org va invexi.uz.
Rasmiy ish yozishmalari faqat @invexi.org va @invexi.uz domenlaridagi korporativ elektron pochta manzillari orqali amalga oshiriladi.
INVEXI nomidan faoliyat yuritayotganini da’vo qiluvchi boshqa domenlar, elektron pochta manzillari, veb-saytlar, akkauntlar yoki shaxslar kompaniyaga aloqador emas va firibgarlik yoki brenddan ruxsatsiz foydalanish holati bo‘lishi mumkin.
Filiallar va vakillar
INVEXI boshqa mamlakatlarda filiallar, vakolatxonalar, sho‘ba tuzilmalar yoki vakolatli vakillarga ega emas, agar bu kompaniyaning rasmiy e’lonlarida yoki shartnoma hujjatlarida aniq ko‘rsatilmagan bo‘lsa.
Haqiqiyligini tekshirish
Agar aloqa yoki taqdim etilgan materiallarning haqiqiyligiga shubha tug‘ilsa, ushbu veb-saytda ko‘rsatilgan rasmiy aloqa kanallari orqali INVEXI bilan bog‘lanishni tavsiya qilamiz, hech qanday majburiyatlar yuzaga kelmasdan.
Biz professional muloqotga ochiqmiz va o‘zaro ishonch, huquqiy to‘g‘rilik hamda biznes etikasi doirasida zarur ma’lumotlarni taqdim etishga tayyormiz.