I. Xizmatlar sohasi asosiy ko‘rsatkichlarining dinamikasi
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, norasmiy va soya iqtisodiyoti baholash bo‘yicha o‘tkazilgan statistik tadqiqotlar natijalari hisobga olingan holda, 2025-yil yanvar–fevral oylarida ko‘rsatilgan bozor xizmatlari hajmi 136 046,1 mlrd so‘mni tashkil etdi. 2024-yilning shu davriga nisbatan o‘sish sur’ati 112,2 %, hajm esa 26 451,9 mlrd so‘mga oshgan.
Ma’lumot uchun: 2024-yil yanvar–fevral oylarida xizmatlar hajmi 109 594,2 mlrd so‘mni, o‘sish sur’ati esa **116,7 %**ni tashkil etgan.
2024-yilning shu davridagi jon boshiga to‘g‘ri kelgan xizmatlar hajmi 3 009,8 ming so‘m bo‘lsa, 2025-yil yanvar–fevral oylarida bu ko‘rsatkich 3 660,0 ming so‘mga yetib, 650,2 ming so‘mga yoki **10,0 %**ga oshgan.
2025-yilning ushbu davrida kichik tadbirkorlik sub’yektlari tomonidan ko‘rsatilgan bozor xizmatlari hajmi 74 876,2 mlrd so‘mni yoki umumiy bozor xizmatlari hajmining 55,0 % ini tashkil etdi. Shundan 34,1 % ini kichik korxonalar va mikrofirmalar hissasiga to‘g‘ri keladi.
II. Hududlar kesimida xizmatlar sohasining rivojlanishi
2025-yil yanvar–fevral oylarida hududlar bo‘yicha xizmatlar sohasi asosiy ko‘rsatkichlari: